GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Karott 6732039
*
nr 673 2039
Karott
med lock, Rörstrand, Koka, höjd: 22
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2010
kl 19:07:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 18:23:10
1
300 kr
13/12 18:57:20
2
350 kr
13/12 19:00:47
1
450 kr
13/12 19:02:19
2
450 kr
13/12 19:02:56
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karott keramik koka lock rörstrand skandinavien sverige
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
*
Karott
nr 673 2039
Karott
med lock, Rörstrand, Koka, höjd: 22
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/12 18:23:10 | 1 | 300 kr |
13/12 18:57:20 | 2 | 350 kr |
13/12 19:00:47 | 1 | 450 kr |
13/12 19:02:19 | 2 | 450 kr |
13/12 19:02:56 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karott keramik koka lock rörstrand skandinavien sverige
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42